CZ EN RU

VÝROBNÍ MOŽNOSTI

Charakter výrobní základny

 
Výrobní prostory jsou přizpůsobeny strojírenské výrobě investičních celků. ZVU STROJÍRNY, a.s. zahrnuje tři výrobní provozy, které jsou umístěny ve dvou výrobních halách. V dubnu 2015 se připojil i nový závod ZVU STROJÍRNY s 30 000 m2. Nový závod navazuje na bývalou společnost EXCON Steel, od níž byla převzata veškerá výrobně-technická aktiva. ZVU STROJÍRNY se dnes řadí mezi významné evropské hráče s celosvětovou působností.
 
Společnost výrobu realizuje ve třech základních provozech: 
 
Provoz kotlárny je určen především pro výrobu z nerezových materiálů. K tomu má potřebné vybavení, tj. zařízení pro broušení zejména vnitřního povrchu potravinářských zařízení, pracoviště pro moření a pasivaci nerezových výrobků, automatické svařování částí nádob a navařování chladicích duplikátorů cylindro-konických tanků do pivovarů. Výrobní plocha provozu je 13 000 m2, haly jsou vybaveny několika jeřáby o nosnostech až 63 t, jejichž spřažení umožňuje manipulaci s břemeny převyšující hmotnost 200 t. Kompletační hala je vybavena montážní jámou 7 m hlubokou, která umožňuje manipulaci a kompletaci aparátů ve vertikální poloze.
 
Provoz chemie je určen především k výrobě těžkých aparátů pro chemický průmysl i energetiku. K tomu má potřebné vybavení, např. automatické tryskání a povrchovou úpravu plechů, pálicí a úkosovací zařízení k úpravě hran pro svařování, zkružovací válce pro tloušťky plechů 120 mm, těžké obráběcí stroje umožňující opracování rozměrných výrobků, zařízení pro hlubinné vrtání otvorů v trubkovnicích, svařovací automaty a pracoviště pro navařování vnitřních i vnějších povrchů speciálními materiály, svařování do hluboké spáry až 170 mm, žíhací komoru a stavitelnou žíhací pec a kabinu pro povrchové úpravy. Výrobní plocha provozu je 30 000 m2, haly jsou vybaveny jeřáby do nosnosti 63 t, expedice je možná do rozměrů 7 000 x 8 000 mm a realizuje se jak po železnici, tak po silnici. 
 
Provoz mechanické dílny je určen k obrábění detailů i hotových výrobků. Je vybaven NC stroji pro přesné opracování a kopírování tvarů. Má i montážní část s určením pro kompletaci točivých zařízení, např. cukrovarnické a chemické odstředivky, dopravní zařízení a stroje pro zpracování masa. Výrobní plocha provozu je 9 000 m2, expedovat je možné výrobky o rozměrech 5 300 x 4 800 mm po železnici i po silnici.
 
Podporu pro výrobu poskytuje materiálová zkušební laboratoř, kde je možné provádět mechanické zkoušky, chemické rozbory, testy korozní odolnosti a metalografické analýzy. Montážní provozy jsou vybaveny certifikovanými pracovišti k provádění RTG a UZ kontroly.  

Všeobecné nákupní podmínky společnosti ZVU STROJÍRNY, a.s.

Všeobecné nákupní podmínky